تبلیغات
زندگی به سبک نتورک مارکتینگ (بازاریابی شبکه ای)
 
 
 
مهمترین و رایجترین شبهات پیش آمده برای افراد مبتدی

پیش از آنکه اقدام به ثبت نام و آغاز این تجارت نمایید، ابتدا باید چارچوب ذهنی مناسبی در باب تجارت نتورک مارکتینگ داشته باشیم. این مساله در تضمین موفقیت شما در این تجارت اهمیت بسزایی دارد. افراد معمولا هنگامی که برای اولین بار با این بیزینس آشنا می شوند گاهی اوقات دچار شبهات و سوتفاهم هایی میشوند که بعضا دید و نگرش آنها را نسبت به این بیزینس پاک و ناب خراب می کند. در این پست می خواهیم با بیان مهمترین و شایعترین این شبهات، سعی در مرتفع کردن آنها کرده و دید بهتری نسبنت به این تجارت ارائه دهیم. 


1. بازاریابی شبکه ای همان ساختار و دسیسه ی هرمی است و کاری غیر قانونی و خلاف است؟!
توجیه: خوشبختانه برای این شبهه یک پست کامل و مجزا در سایت در نظر گرفته شده است که جهت مطالعه آن اینجا کلیک کنید.


2. بازاریابی شبکه ای یک دام از سوی شرکت های بزرگ است که با ایجاد توهم، سعی دارند آن را راهه یک شبه پولدار شدن نشان دهند!
توجیه: نتورک مارکتینگ مسلما راه یک شبه پوادار شدن نیست، بلکه شیوه ای است کارآمد که مستلزم تلاش فراوان شما برای تبلیغ و فروش محصولات و ساخت مجموعه و شبکه است. نتورک مارکتینگ سیستمی عادلانه است که نسبت به تلاشتان به شما پاداش می دهد و نه نسبت به تقدم زمانی ورودتان به این سیستم (مانند دسیسه های هرمی).
عده ای معتقدند که بازاریابی شبکه ای یک دام از سوی شرکت هاست جهت سوء استفاده از افراد و فروش محصولات خود توسط آنها! قطعا گوینده ی این حرف یا با مفهوم نتورک مارکتینگ آشنا نیست، یا قبلا در شرکت های هرمی فعالیت کرده و از آنها ضربه خورده است و یا کلا انسان نرمالی از لحاظ ذهنی و تعقلی نیست. در سیستم نتورک مارکتینگ پاداش و پورسانت ارائه شده به افراد از محل فروش کالاها و محصولات آن شرکت حاصل می شود. در ثانی افرادی که وارد این بیزینس می شوند هیچ سرمایه یا نقدینگی وارد سیستم نمی کنند که بعدا نگران از دست دادن آن باشند (بر خلاف دسیسه های هرمی). سوما شرکت های فعال در کشورمان تحت نظارت دقیق دولت (وزارت صنعت و معدن)، سازمان نظارت بر قیمت و تعزیرات، پلیس سایبری و آگاهی، قوه فضایه و دادستان کل کشور هستند. و همه این شرکت ها وثیقه های سنگینی جهت اخذ مجوز گرو گذاشته اند. بنابر این به هیچ عنوان نمی توانند حقی کسی را ضایع کرده و یا در حق کسی اجهاف کنند. چهارما نتورکرهای پیش از شما که اکنون مشغول بکار هستند ماهانه با استفاده از سیستم بانکی کشور پاداش و پورسانت ماهانه خود را از طرف شرکت در شماره حساب خود دریافت می کنند که این امر نیز به راحتی از این همکاران قابل استعلام است. نکته ی قابل توجه در اینجا این است که شما هنگام انتخاب شرکت، می بایست پلم های کسب درآمد آن را بدقت بررسی نمایید تا شرکتی را انتخاب نمایید که دارای پلن های مطلوبی بوده و به استانداردهای نتورک جهانی نزدیکتر باشد


3. نتورک مارکتینگ یک تجارت و بیزینسی آسان است!
توجیه: بازاریابی شبکه ای تجارت آسانی نیست. در حقیقت نتورک مارکتینگ شغلی است که با اکثر مشاغل سنتی تفاوت بسیار زیادی دارد.سرمایه اولیه و ریسک در این تجارت بسیار پایین است، اما برای رسیدن به موفقیت، تلاش و پشتکار فراوانی لازم است. به همین دلیل است که بسیاری از مردم این تجارت را رها می کنند.


4. در نتورک مارکتینگ وارد کردن چند نفر به کار ، موفقیت صد در صدی شما را تضمین می کند!
توجیه: صرف وارد کردن کسی به تجارت، شما را موفق نمی سازد. شما باید به آنها کمک کنید، انگیزه دهید و آنها را آموزش دهید، چرا که توفیق شما بسته به موفقیت آنهاست.علاوه بر این ، شما همواره باید در جستجوی افراد جدید باشید تا جایگزین کسانی کنید که ممکن است کار را رها کنند. 

5. برای آغاز این تجارت هیچ گونه هزینه ای لازم نیست!
توجیه: این مساله در مورد بازاریابی شبکه ای صادق نیست. نتورک مارکتینگ یک تجارت است و طبیعتا مستلزم هزینه هایی است. گرچه این هزینه ها خیلی بالا نیستند، اما به هر حال وجود دارند. لازم نیست یک دفتر کار عریض و طویل اجاره و تعدادی کارمند استخدام کنید تا برایتان کار کنند، اما باید برای برخی موارد ضروری پول خرج کنید. مثلا ناچارید برای پیشبرد موثر کار در مجموعه تان یک دفتر خانگی ساده داشته باشید. باید هزینه رفت و آمدها، شرکت در سمینارها، خریداری نوار و کتاب و ... را تقبل کنید. هزینه زیادی نیستند، اما به هر حال، اگر بخواهید با جدیت کار کنید و موفق شوید، باید چنین هزینه هایی را بپردازید.


6. نتورک مارکتینگ کاری مطلقا بدون ریسک است!
توجیه: ریسک نتورک مارکتینگ خیلی پایین است، با این وجود، حداقل ریسکی وجود دارد. همه کس در این تجارت به موفقیت نمیرسند. ممکن است شما وقت و پولتان را بگذارید و موفق نشوید. البته ضرر و ریسک این تجارت در مقایسه با دیگر تجارت های سنتی بسیار ناچیز است. پاداش موفقیت در این تجارت به هزینه و ریسک عدم توفیق می ارزد.


7. در نتورک مارکتینگ نیازی به فروش محصول نیست!
توجیه: درست مثل تجارت سنتی، در این تجارت نیزهمواره پای فروش محصولات و یا خدمات در میان است. نتورک مارکتینگ نیز از این قاعده مستثنا نیست. باید کالا یا خدماتی به فروش برسد تا شرکت سود کند و قادر به پرداخت پورسانت ها و پاداش ها به مشتریان باشد. نتورک مارکتینگ تجارتی است مبتنی بر همانند سازی و مهم است که این اصل را که در فروش حائز اهمیت است، در مجموعه همانند سازی کرد.


8. آیا در این تجارت کسی به من کمک خواهد کرد؟ من چگونه تنهایی از پس مشکلات برآیم!
توجیه: بالادستی های شما به شرط موفقیت شما به سود میرسند و به همین دلیل به هر طریق که بتوانند به شما کمک می کنند. با وجود این، همیشه باید به خاطر داشته باشید که نتورک مارکتینگ تجارت خود شما می باشد و بنابر این شما مسئول موفقیت خودتان هستید. بالادستی ها مجبور نیستندبه شما کمک کنند. ممکن است برخی از بالادستی ها زیاد فعال نباشند یا وقت کمک به شما را دنداشته باشند. در این موارد خود شما باید سعی کنید از دیگر بالادستی هایتان کمک بگیرید. اگر هیچ کس نیست که به شما کمک کند، شما باید خودتان لیدر خودتان باشید. در حقیقت، اگر شما اسنقلال بیشتری داشته باشید و کارهایتان را خودتان انجام دهید، موفقیت بیشتری خواهید داشت.


9. در نتورک مارکتینگ می توان هر لحظه کار را متوقف کرد و درآمد برای همیشه سرازیر خواهد شد!
توجیه: نتوکرهای بسیار موفقی هستند که مجموعه های بزرگی ساخته اند و هم اکنون به درۀمد انفعالی رسیده اند. به عبارتی دیگر، آنها دیگر مجبور نیستند کار کنند. این مساله در برخی موارد صادق است، اما شماباید یک مجموعه سالم و مستحکم داشته باشید. حتی همین نتورکرهای موفق نیز هنوز زمانی را به مدیریت و اداره تجارت نتورک مارکتینگ خودشان اختصاص می دهند. واقعا باعث تاسف است که بیشتر تازه کاران به غلط تصور می کنند که بعد از مدتی کوتاهی کار کردن، می توانند کار را متوقف کنند و درآمد برای همیشه به سویشان سرازیر شود!


10. این بیزینس، تجارت سالمی نیست! من برای موفقیت و پولدار شدن بالادستی هایم کار می کنم!
توجیه: نتورک مارکتینگ تجارتی ازان شماست. شما ضامن موفقیت خودتانید، نه موفقیت دیگران. بالادستی هایتان لزوما شما را به لحاظ آموزش، راهنمایی و انگیزه دادن حمایت می کنند. شرکت به آنها بابت تلاششان از سود خودش پورسانت و پاداش می دهد. این درآمد مستقیما از شرکت حاصل می شود و نه به واسطه کاهش درآمد شما. همچنین هر زمان که شما نیز به پایین دستی هایتان در راستای موفقیتشان کمک کنید، شرکت به شما نیز پورسانت و پاداش می دهد. اگر واقعا قصد دارید در این تجارت موفقیت بالایی کسب کنید، لازم است حتما به نتورک مارکتینگ بعنوان تجارت خودتان نگاه کنید. تنها زمانی شما به سختی کار خواهید کرد که این تجارت را به چشم تجارتی برای خودتان و کسانی که دوستشان دارید انجام دهید نه برای دیگران.


جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ما به شما کمک می کنیم تا صاحب کسب و کار خود شوید. 
شماره تماس: 09307584802
مطالب مرتبط: 
 1. نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای (بازاریابی چند سطحی) چیست و چگونه تجارتی است؟
 2. بازاریابی شبکه ای در ایران
 3. بازاریابی شبکه ای بعنوان شغل اول یا بعنوان شغل دوم، اما درآمد اول!
 4. بازاریابی شبکه ای یا دسیسه های هرمی
 5. منابع، کتاب ها و سایت های آموزشی بازاریابی شبکه ای
 6. شرکتهای دارای مجوز بازاریابی شبکه ای در ایران
 7. معیارهای انتخاب یک شرکت جهت آغاز فعالیت بازاریابی شبکه ای در آن
 8. ابزار و امکانات مورد نیاز برای آغاز تجارت بازاریابی شبکه ای
 9. چگونه تجارت بازاریابی شبکه ای را آغاز کنیم؟ قدم اول چیست؟
 10. موانع و عوامل عدم موفقیت در بازاریابی شبکه ای کدام ها هستند؟
 11. نگرش، اعتقاد، تعهد، لازمه های موفقیت در بازاریابی شبکه ای  (بسیار مهم)
 12. بازاریابی شبکه ای (NM) به درد چه کسانی می خورد؟
 13. رایجترین بهانه های شایع که بعد از ورود به کار با آنها مواجه ایم

آخرین مطالب

» تبلیغات و اطلاع رسانی ( سه شنبه 22 تیر 1395 )