تبلیغات
زندگی به سبک نتورک مارکتینگ (بازاریابی شبکه ای)
 
 
 
نگرش، اعتقاد، تعهد و آرزو لازمه های موفقیت در بازاریابی شبکه ای


برای موفقیت در هر امز خطیر، خواه تجارت باشد خواه هر چیز دیگری، اساس تعالی و پیشرفت در آن نگرش، اعتقاد، تعهد و میل شدید است. اینها پیش نیازهای هر موفقیتی هستند که ریشه در درون دارند و شما بر آنها نفوذ و کنترل دارید. در نهایت تصمیم با شماست، اگر لخواهید در جهت رویاها و اهدافتان تغییر کنید.

نگرش:
برای نیل به موفقیت در نتورک مارکتینگ، حتما می بایست شما واجد چند نگرش حیاتی در خود باشید. آنها عبارتند از ذهنیت مثبت، قدرشناسی، تواضع، آموزش پذیری و کار گروهی.

ذهنیت مثبت: ما یک بعد مثبت و یک بعد منفی داریم. این ما هستیم که تصمیم میگیریم که بر کدام یک تمرکز کنیم. اگر بر قسمت منفی مساله ای تمرکز کنیم ما نیز به تبع آن، منفی رفتار خواهیم کرد. هیچگاه نتایج چنین رفتارهایی مثبت نخواهد بود. از سویی دیگر، اگر انتخابمان این باشد که بر روی طرف مثبت تمرکز کنیم، رفتار ما نیز به سمت مثبت گرایش پیدا خواهد کرد و عملکردمان منجر به نتایج مثبت خواهد شد. آگاهانه تصمیم بگیرید که به جنبه خوب و مثبت پدیده ها بنگرید، مطمئن باشید دوستان بیشتری پیدا می کنید، شادتر می شوید و به موفقیت های بزرگتری دست می یابید. موفقیت ترکیبی است از آنچه می پسندیم و آنچه دوست نداریم. موفقیت موانع و مشکلات خاص خود را به همراه دارد. این دو را نمیتوانید از هم جدا سازید. در عان واحد, باید هر دو را داشته باشید. به همین دلیل، آنها که نسبت مساله آگاهی ندارند و دنبال رسیدن به موفقیت بدون برخورد با هیچگونه مانع یا سدی هستند، در زندگی به هیچ چیزی نمی رسند و موفقیت قابل توجهی نیز کسب نمی کنند.

قدرشناسی: به خاطر آنچه که دارید شاکر باشید. با این نگرش حتی اگر فقط 10 دلار هم کسب درآمد کنید باز هم شکرگزار خواهید بود. از بالاسری ها بخاطر حمایتشان قدردانی کنید. همچنین قدرشناس پایین دستی هایتان بخاطر حضور در گروه شما باشید. اگر اینگونه باشید، هعمواره شاد هستید و چیزهای خوب به سمت شما جذب می شوند.

تواضع: در برابر همه کس، صرف نظر از موقعیت یا شانی که دارند، متواضع باشید. ما همگی در نتورک با هم برابریم. با نگرش فروتنانه، نفاهم بیشتری با همکاران خود خواهید داشت. نگذارید موفقیت مغرورتان سازد، اگر به موفقیت رسیده اید، به خود نبالید و دیگران را تحقیر نکنید، در عوض آنها را تشویق و تهیج کنید تا به موقعیتی مانند موقعیت شما برسند. هرچنه از این دست بدهید از آن دست پس می گیرید، چس بهتر است همواره بخشنده باشید تا اینکه فقط دریافت کننده.

آموزش پذیری: پذیرای ایده های جدید باشید و. همیشه میل به آموختن را در خود حفظ کنید. نتورک مارکتینگ تجارت جدیدی است، پس هر قدر که می توانید راجع به آن اطلاعات کسب کنید. نباید شما تجربیات دیگران را تکرار کنید. فقط و فقط پیرو و مقلد محض کسانی باشید که تا به اکنون موفق بوده اند. وقتتان را بر روی پیشرفت شخصیتان  بگذارید. به مطالعه کتابهای خوب و شرکت در سمینارها همت کنید تا به شخص برتری تبدیل شوید. «ری کراک» موسس کم دونالد، در جایی گفته است: « اگر نارس باشید، امکان رشد و رسیدن برایتان وجود دارد، اما اگر رسیده اید، فاسد میشوید و بر زمین می افتید» بنابراین دوست من! همچون  میوه نارس باش و به آموختن ادامه بده تا رشد کنی و برسی

کار گروهی: نتورک مارکتینگ ساختن گروه های موفق است. بخشی از گروهتان باشید، با یکدیگر کار کنید و با بالادستی ها و پایین دستی هایتان همکاری کنید. هر یک از ما اهداف خاص خود را داریم، اما اگر بعنوان یک گروه همه باهم کار کنیم، برآیند انرژی ما، موفقیت همه ما را تضمین می کند.

اعتقاد:
افراد موفق از نظام اعتقادی قدرتمندی برخوردارند. آنها به کاری که انجام میدهند ایمان دارند، در نتیجه از آن لذت می برند و به نتایج درخشانی نیز می رسند. در نتورک مارکتینگ باورهای خاصی وجود دارند که باید به منظور موفق شدن، واجد آنها باشید. از جمله اعتقاد به شرکت، اعتقاد به محصول، اعتقاد به طرح بازپرداخت، اعتقاد به بالاسری ها و پایین دستی ها، اعتقاد به نتورک مارکتینگ و اعتقاد به خودتان

اعتقاد به شرکت: آیا به شرکتی که معرف آن هستید اعتقاد دارید؟ پاسخ به این سوال باید 100% مثبت باشد. اگر به شرکتتان کاملا اعتقاد ندارید، قادر نخواهید بود دیگران را متقاعد سازید و هرگز به موفقیت دلخواهتان نمی رسید.

اعتقاد به محصول: آیا مصرف کننده محصولی که معرفی می کنید هستید؟ اگر از محصول شرکت استفاده نمی کنید این نشان می دهد که چندان اعتقادی به آن ندارید. در مرحله ای از کار، پراسپکت ها یا پایین دستی هایتان از شما درباره استفاده از محصول می پرسند. مردم راحت متوجه می شوند که راست می گویید یا دروغ! از محصولات شرکت استفاده کنید و به آن اعتقاد داشته باشید تا برای افراد مجموعه تان هم همانند سازی شود و در تجارتتان موفق شوید.

اعتقاد به طرح بازپرداخت (پلن های سوددهی): شرکتی که با آن همکاری می کنید طرح بازپرداخت خاص خود را دارد. اطمینان حاصل کنید که طرح بازپرداخت شرکت خود را بطور کامل فهمیده اید. فقط زمانی که دقیقا می دانید این طرح چگونه عمل می کند، به اعتقاد کامل می رسید. شما باید باور داشته باشید که بهترین طرح بازپرداخت را دارید. اگر شما اعتقادی به طرح بازپرداخت نداشته باشید، نمی توانید دیگران را متقاعد کنید که به شما بپیوندند. دنبال شرکتی بگردید که به طرح بازپرداخت آن اعتماد و اعتقاد کامل داشته باشید. نتورک مارکتینگ تجارتی بلند مدت است و به نفع شما و پایین دستی هایتان نیست که به ارتقای چیزی کمک کنید که سر سوزنی به آن اعتقاد ندارید!

اعتقاد به بالاسری ها و پایین دستی ها: همانگونه که قبلا گفتیم، نتورک مارکتینگ تجارتی است بر مبنای کار گروهی، بنابر این باید با بالاسری ها و پایین دستی ها همکاری کنید. تنها راه رسیدن به کار گروهی خوب و بهره مند شدن از تاثیر اهرم، اعتقاد و اعتماد به همدیگر است. مطمئن شوید که به دیگران اعتقاد دارید. با این حال، من به این جمله ایمان دارم که: « به دیگران اعتقاد داشته باش، اما منتظر کسی نمان. » اگر افراد مجموعه تان تعهد لازم برای شروع کار را ندارند، وقتتان را برای حرکت در آوردن آنها تلف نکنید. در عوض به کمک کسانی بشتابید که تعهد بیشتری از خودشان نشان می دهند. البته با بقیه نیز روابط خوب خود را ادامه دهید تا در آینده به پیگیری آنها بپردازید.

اعتقاد به صنعت نتورک مارکتینگ: آیا به این باور رسیده اید که صتعت نتورک مارکتینگ یکی از بهترین فرصت ها برای رسیدن به درآمد مرکب و انفعالی است؟ آیا اعتقاد دارید که نتورک مارکتینگ بهترین الگوی تجاری است؟ اگر کاملا به این تجارت اعتقاد داشته باشید و آن را جدی بگیرید، قطعا موفق خواهید شد.

اعتقاد به خودتان: شاید احمقانه به نظر برسد، اما خیلی ها به پایان زندگیشان می رسند، بی آنکه به خود باوری رسیده باشند. آنها مدام دیگران را تحسین می کنند. آیا می دانستید بیشتر مردم حتی به تصمیمات خودشان نیز اعتماد ندارند؟ در حقیقت اکثر مردم خودشان تصمیم نمی گیرند. تصمیمات آنها، تحت سیطره و نفوذ دیگران و شرایط پیرامون آنهاست. در مورد کار ما نیز اینگونه است. شما ذهن آنها را متوجه نتورک مارکتینگ کرده اید، زیرا برای آنها رویای بزرگتری ترسیم کرده اید. بعد دوستانشان را می بینید، دوستانی که هیچ اطلاعاتی درباره صنعت نتورک مارکتینگ ندارند و به پراسپکت های شما می گویند که این تجارت دسیسه ای بیش نیست و پرداختن به آن اتلاف عمر است. اگر اعتقاد آنان راسخ نباشد، به چه کسی اعتماد می کنند و به نظرتان چه تصمیمی می گیرند؟ آری، آنها به دوستان جزم اندیش خود اعتقاد بیشتری دارند و احتمالا این تجارت را رها می کنند. امیدوارم توانسته باشم اهمیت داشتن یک باور راستین را  برایتان روشن سازم. خلاصه این که اگر به خودتان باور نداشته باشید، چه دلیلی وجود دارد که دیگران به شما اعتماد پیدا کنند؟ما همه مثل هم به دنیا آمده ایم، تنها تفاوت ما در چیزی است که به آن دست می یابیم. به خودتان ایمان بیاورید چرا که معجزه در درون شماست.

تعهد:
هیچ راه میان بر یا نسخه سحرآمیزی در نتورک مارکتینگ وجود ندارد. موفقیت شما بسته به میزان تعهدتان یه این تجارت است. هر چقدر تعهد بیشتری داشته باشید وتلاش بیشتری بکنید، از توفیق بالاتری نیز برخوردار خواهید شد. طبق "قانون طبیعی بازپرداخت" شما به اندازه تلاشتان درآمد خواهید داشت. حقیقتا هیچ راه میان بری وجود ندارد. تعهد شامل زمان، پول و از خود گذشتگی است.

زمان: شما مجبورید زمانی را به کارتان اختصاص دهید. خیلی از افراد پاره وقت کار می کنند. اما با این حال، اگر بخواهید موفق شوید، باید ذهنیتتمام وقت داشته باشید. این به معنای تمام وقت کار کردن است، حتی در شرایطی که وقتتان محدود است. برای رسیدن به میزانی از موفقیت در نتورک مارکتینگ، باید لااقل 24 ساعت در هفته به آن اختصاص دهید. همان وقت محدودی هم که اکنون می گذارید، «خط لوله»ای بوجود می آورد که آینده تان را اتامین می کند. اگر می توانید چندین ساعت از هفته تان را به دیگران بفروشید، مطمئنم که شایستگی لازم را دارید که بخشی از اوقاتشان را برای خودتان و خانوادیتان کنار بگذارید تا رویای بزرگتری را عملی سازید. با جدیت تمام 30 روز را صرف این کار کنید، قول میدهم که به آن عادت می کنید، عادتی برای کسب موفقیت همیشگی در زندگی!

پول: نتورک مارکتینگ یک تجارت است. هر تجارتی به تعهد مالی نیاز دارد. گر چه میزان تعهد مالی در این تجارت در مقایسه با تجارت سنتی بسیار پایین است، اما به هر حال باید برای آن پولی هزینه کرد. برای شروع، به یک سری ابزار و وسایل نیاز دارید. ایاب و ذهاب دارید. باید این مخارج را تقبل کنید و مطمئنم اگر متعهد شوید، از قبل این تعهد دستاوردهای عظیمی خواهید داشت، البته مخارج برای همه، بسته به وضعیت مالی اشخاص، یکسان نیست. اما به هر حال، تعهد مالی یک ضرورت است.

از خود گذشتگی:  ناگفته پیداست که برای پیشرفت در آینده، باید فعلا از خیلی چیزها بگذرید، اگر کشته مرده ی تلویزیون هستید لازم است فعلا وقت محدودی را صرف آن کنید. اگر عاشق ماهیگیری و یا گلف هستید، مجبورید بعضی از خود گذشتگی ها را انجام دهید تا در آینده در هاوایی ماهیگیری کنید! و یا در سنت آندرو گلف بازی کنید! همه تغییرات و از خود گذشتگی ها در آغاز ناراحت کننده اند. همان طور که زیگ زیگلار (Zig Ziglar) گفته است: « شما بهایی بابت تعیین اهدافتان نمی پردازید، اما در عوض از مزایای رسیدن به اهدافتان برخوردار می شوید. » خودتان را در حال رسیدن به اهدافتان و التذاذ از داشتن آنها تصور کنید. قطعا از سختی ها عبور می کنید و به مقصودتان می رسید.

آرزو:
آرزو، شروع هر دستاورد بزرگی است. آیا میل شدیدی به تغییر و کسب موفقیت در زندگی دارید؟ اگر این تمایل در شما قوت گرفته باشد، هیچ چیز نمی تواند شما را متوقف سازد. تنها کسی که می تواند شما را باز دارد، خود شمایید. برادران رایت آرزوی پرواز داشتند و اولین هواپیما را اختراع کزدند. آرزوی تماس ادیسون این بود که روزی دنیا را روشن کند و لامپ را اختراع کرد. مکتشفان و مخترعان بزرگ همراه آرزویی بزرگ دارند و هیچ گاه واژه غیر ممکن را نمی پذیرند. آنها با سختی ها روبه رو می شوند، اما دست از تلاش نمی کشند. اگر شما نیز میل شدید و دلایل کافی برای انجام کاری را در خود حس می کنید، قطعا راه خود را پیدا خواهید کرد و موفق خواهید شد. البته باید این میل و آرزو را به وسواس فکری خود تبدیل کنید. هیچ راه بازگشتی نیست! اگر ذهنیت شما این باشد، به یقین موفقیت بالایی در نتورک مارکتینگ کسب می کنید. بلر  روی یک تکه کاغذ انگیزه تان برای موفقیت و اهدافتان را بنویسید. همیشه آن را بخوانید و آرزوهایتان را به خود یاداوری کنید. موفقیت بسته به انتخاب و تغییر است: رها شدن از دست عادات بد و پذیرفتن عادات خوبی که لازمه موفقیت هستند. اگر خواهان رسیدن به موفقیت هستید باید از شر عادات بدتان خلاص شوید و بجای آنها عادات خوب را درونی کنید. به گفته دکتر مکسول مالتز، ظرف 21 روز می توان هر عادتی را تغییر داد. بنابر این پیشنهاد می کنم فهرستی از عاداتی که می خواهید تغییر دهید و عادات خوبی که می خواهید کسب کنید تهیه کنید. هر بار یک عادت را انتخاب کنید، هر روز روی آن کار کنید تا بتدریج در مسیر موفقیت قرار بگیرید.


جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ما به شما کمک می کنیم تا صاحب کسب و کار خود شوید. 
شماره تماس: 09307584802
مطالب مرتبط: 
 1. نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای (بازاریابی چند سطحی) چیست و چگونه تجارتی است؟
 2. بازاریابی شبکه ای در ایران
 3. بازاریابی شبکه ای بعنوان شغل اول یا بعنوان شغل دوم، اما درآمد اول!
 4. بازاریابی شبکه ای یا دسیسه های هرمی
 5. منابع، کتاب ها و سایت های آموزشی بازاریابی شبکه ای
 6. شرکتهای دارای مجوز بازاریابی شبکه ای در ایران
 7. معیارهای انتخاب یک شرکت جهت آغاز فعالیت بازاریابی شبکه ای در آن
 8. ابزار و امکانات مورد نیاز برای آغاز تجارت بازاریابی شبکه ای
 9. چگونه تجارت بازاریابی شبکه ای را آغاز کنیم؟ قدم اول چیست؟
 10. موانع و عوامل عدم موفقیت در بازاریابی شبکه ای کدام ها هستند؟
 11. بازاریابی شبکه ای (NM) به درد چه کسانی می خورد؟
 12. مهمترین و رایجترین شبهات پیش آمده برای افراد مبتدی
 13. رایجترین بهانه های شایع که بعد از ورود به کار با آنها مواجه ایم

آخرین مطالب

» تبلیغات و اطلاع رسانی ( سه شنبه 22 تیر 1395 )